Türkiz Műhely

Kezdő horgolóknak: 8 szirmú virág képpel, leírással

Ezt a mintát a Pinteresten találtam, egy holland blogger: Handwerkjuffie képes leírását, amelyet helyenként nehéz volt visszafejteni, a google se segített a holland szöveg fordításában, így addig próbálkoztam, amíg közel jó kivitelezést kaptam. (A blogot magát itt lehet nézegetni) Először megmutatom mi lett belőle – szuper kis táskadísz, tavasszal egy ilyennel is feldobhatod a táskádat.

Táskadísz 8 szirmú virágból

Táskadísz 8 szirmú virágból

A minta első részeként a 8 szirmú lapos virág lépésről lépésre történő elkészítését és leírását olvashatjátok, a végén pedig megmutatom mi lesz a minta második részével.

Kezdő horgolóknál továbbra is a hova kell szúrni a tűt típusú kérdések a leggyakoribbak, ezért igyekszem ezeket fényképekkel illusztrálni. (Megjegyzem, most télen folyamatos problémám, hogy nem tudok nektek nappali fényben fotózni, mert a szabadidőm jelentő részében már sötét van és emiatt a képeim néha nem a legjobban világítottak. Arra jutottam, hogy inkább szülessen meg a következő bejegyzés, mintsem, hogy heteket várjatok a természetes fényes fotókra).

1. lépés: Magic ring készítése (ebben a bejegyzésben bővebben írok róla). Ebbe 8 rövidpálcát készítesz és csúszószemmel összekapcsolod a kezdő és az utolsó rövidpálcát. Ezt kell kapnod:

DSC_0038

2. lépés: 3 láncszemmel magasítasz – ez kvázi az első egyráhajtásos pálcád (első kép), majd minden rövidpálcába 2 db egyráhajtásos pálcát horgolsz (második kép), végül a kezdő 3 láncszem mellé egy eggyráhajtásos kerül. (Ha az első 3 láncszem=1 db egyráhajtásos, akkor összesen 16 db egyráhajtásosnak kell lennie (harmadik kép hogy hol szúrsz bele, negyedik kép a végeredmény)).

DSC_0039 DSC_0040 DSC_0044 DSC_0045

3. lépés: Itt most bizony színváltás következik.  A színváltást ismertetem először lépésről lépésre, azaz hogy miként kapcsolj be egy új színt biztonságosan. Először is a darab hátához fogod a fonalat (első kép), majd a tűvel belekasztasz a fonalba és beszúrod a tűt a kezdő szem helyére (második kép). Itt egy trükkös dolog van, a hátoldalon a fonalnak a tűd bal felére kell esnie (harmadik kép). Majd beakasztasz a tűbe, áthúzod, így két szál lesz a tűn. (negyedik kép). Majd a horoghoz közelebbi fonalat áthúzod a horogtól távolabbi szálon (ötödik és hatodik kép). Utána már folytathatod is. 🙂

DSC_0046 DSC_0047 DSC_0048 DSC_0049 DSC_0051 DSC_0052

3. lépés: folytatás a mintával. Megint 3 szemmel magasítasz, majd 1 egyráhajtásos pálca (első kép), 3 láncszem, majd 2 egyráhajtásos pálca (második kép). Mind ugyanabb a résbe illeszkedik (az előző sorban horgolt 2-es egyráhajtásos blokkok közé). Azaz összesen 8 résed van. A résbe horgolás után 1 láncszem, majd 2 egyráhajtásos, 3 láncszem, 2 egyráhajtásos. Ezt ismétled, amíg körbe nem érsz. (harmadik kép)

DSC_0053 DSC_0054 DSC_0055

 

4. lépés: a szirmok kialakítása. Itt gyakorlatilag a meghagyott 3 láncszemes kis résekbe sok-sok rövidpálcát horgolva alakul ki a minta. 8 rövidpálca kerül minden 3 láncszemes közbe, 1 rövidpálca kerül minden 1 láncszemes közbe.

DSC_0056 DSC_0059

 

5. lépés: széle díszítés. Ismét színváltás következik. egy szirom felső tetején bekapcsolod a harmadik színt. Minden rövidpálcába 1 rövidpálcát horgolsz (így kapod a kis szegélyt). Azonban két szirom közötti rövidpálcák speciálisak, ide egy szuper kis díszítés kerül.
3 hatóanyag és arckrém érett bőrre A tűdet nem a horgolás szélére, hanem egészen lentre, a kezdő sorba szúrod (lásd a képen), beakasztod a fonalat, majd a fonalat felhúzod egészen a horgolás széléig. Ezáltal egy hosszú szakaszon a fonalad szabadon marad, egyfajta díszítést alkotva. A tűt a két szállal a horgolás szélénél tartva, felveszel még egy szálat és azt áthúzod az eredeti két szálon. Ezt a szemet felváltva mélyre, vagy kicsit magasabbra helyezed, ez adja a díszitést a képen látható módon.

DSC_0060 DSC_0061 DSC_0062 DSC_0063

A végén csúszószemmel összekapcsolod, én láncszemekkel kis láncot horgoltam hozzá és kész is a végeredmény:

Táskadísz 8 szirmú virágból

Táskadísz 8 szirmú virágból

 

Haladóknak rövidítve:

1. sor: magic ring, 8rp
2. sor: 3lsz, 15 erp (kettő mindegyik rp-be)
3. sor: színváltás, 3lsz, 1erp, 3lsz, 2 erp, 1 lsz, majd 7x 2erp,3lsz, 2erp, 1lsz, csúszószemmel összekapcsol a végén
4. sor: 8 rp  a 3lszközbe, 1rp minden 1lsz közbe, csúszószemmel összedolgoz
5. sor: 1 rp minden szirom rp-be, lenyúló szemek a köztes rp-be felváltva egy hosszú (2. sor 2 erp-je közé), egy rövid( 3. sor 2 erp-je közé), csúszószemmel összeköt, eldolgoz, vagy láncot horgol sima láncszemekből.

Felhasznált fonalak: Catania fine  a táskán látható darabhoz, Cheval Blanc Ambre a képes útmutatóhoz. 3-as tű, de ha igazán merevet szeretnétek, mert például táskára készül, akkor 2-es.

Következő bejegyzésemben elindítom a Granny square sorozatot…. nézzétek mi készül…..

DSC_0037

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!